God is dood

Andy McGrath


Nederlands | 17-06-2025 | 320 pagina's

9789492159656

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 22,99

 Beschikbaarheid
   Bestelbaar

   Retourtermijn binnen 30 dagen

   Gratis bezorging vanaf € 35,00




Korte beschrijving/Annotatie

Opkomst en ondergang van Frank Vandenbroucke, fietsend godenkind

Tekst achterflap

'God', zo noemde men hem. Voor zijn bovenaardse talent, zijn hemelse looks. Hij reeg de overwinningen aan elkaar en bracht wielerfans in vervoering. Hij kende slechts één vijand: zichzelf. Want hij reed met duizelingwekkende snelheid maar leefde naast de fiets nog sneller. Depressie, verslavingen, auto-ongelukken, een echtscheiding en talloze rechtszaken beheersten zijn leven. Twee keer probeerde hij zelfmoord te plegen. Hij werd geschorst, viel uit de gratie. Op 12 oktober 2009 werd Frank Vandenbroucke, amper 34 jaar, dood aangetroffen in de kamer van een prostituee in Senegal. 'God is dood.'

Recensie/Quote

In zijn biografie God is dood schrijft wielerjournalist Andy McGrath een even meeslepend als meelijwekkend levensverhaal.

Biografie

Andy McGrath is de hoofdredacteur van Rouleur Magazine. Hij werkte eerder bij Cycling Weekly en Cycle Sport en schreef over wielrennen voor o.a. The Guardian en Financial Times. Hij is de auteur van de alom geprezen biografie Tom Simpson: Bird on a Wire, die in 2017 de William Hill Sports Book won. Voor zijn nieuwe biografie over Frank Vandenbroucke deed hij jarenlang research en interviewde hij ontelbare betrokkenen.

Details

EAN :9789492159656
Auteur: 
Uitgever :Overamstel Uitgevers
Publicatie datum :  17-06-2025
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :210 mm
Breedte :135 mm
Dikte :32 mm
Gewicht :446 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :320