Beladen huis

Christien Brinkgreve


Nederlands | 18-03-2025 | 176 pagina's

9789045050713

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 21,99

 Beschikbaarheid
   Bestelbaar

   Retourtermijn binnen 30 dagen

   Gratis bezorging vanaf € 35,00




Korte beschrijving/Annotatie

Genomineerd voor de NS Publieksprijs 2025. Na de dood van haar man ruimt een vrouw haar huis op. Kamer voor kamer reflecteert ze in dit liefdevolle, moedige boek op herinneringen en rouw.

Tekst achterflap

Beladen huis is het relaas van een vrouw na het overlijden van haar man. Na zijn dood dringt tot haar door dat hun huis overwoekerd is geraakt met spullen en zwaarmoedigheid. Terwijl zij de kamers opruimt, ontstaat langzaam weer ruimte in haar gevoelens voor hem. Ze wil terugvinden hoe hij ooit was, hoe zij ooit was en begrijpen waarom hun leven samen is gelopen zoals het is gelopen. Herinneringen komen terug, de doorwerking van het verleden wordt zichtbaar, materiële en psychische verwerking gaan hand in hand. Beladen huis is een moedige memoir over de ruimte die je inneemt in een relatie, in een gezin, in de maatschappij, als moeder en als vrouw, over eenzaamheid, angst en de keuzes die we maken uit liefde.

Recensie/Quote

‘(…) Een waanzinnig goed tijdsdocument, waarin vele vrouwen zich zullen herkennen.’

Details

EAN :9789045050713
Auteur: 
Uitgever :Atlas Contact, Uitgeverij
Publicatie datum :  18-03-2025
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :211 mm
Breedte :136 mm
Dikte :14 mm
Gewicht :232 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :176

Christien Brinkgreve

Het beladen huis (op de omslag een memoir genoemd) heeft Brinkgreve geschreven na de dood van haar man. Ze onderzoekt in het boek de relatie met hem en beschrijft waarom ze in het begin voor hem viel en hoe de relatie uiteindelijk “vast raakte”. Ze beschouwt haar rol daarin op een integere, eerlijke en moedige manier. Door met vrienden en therapeuten te praten over haar man “opent het luik naar vroeger zich”. Het boek gaat ook over de rol als vrouw binnen een relatie, het gezin en de buitenwereld. In de epiloog schrijft Christien Brinkgreve: “Dit boek is geen portret van hem, maar een beschrijving van hoe onze liefde steeds vaster kwam te zitten in de karrensporen van het verleden, (…) in ons eigen leven en in de patriarchale cultuur waarin we zijn grootgebracht”. Een prachtig boek.


Door Lidewijde Wesselingh