De loods

Mathijs Deen


Nederlands | 08-05-2025 | 320 pagina's

9789021342917

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

23,99

 Beschikbaarheid
   Bestelbaar

   Retourtermijn binnen 30 dagen

   Gratis bezorging vanaf € 35,00




Korte beschrijving/Annotatie

Het vierde deel in de bekroonde Waddenthriller-serie

Tekst achterflap

Een gezamenlijke oefening van Nederlandse, Duitse en Deense grenswachten bij Helgoland is nauwelijks begonnen of er komt een noodoproep binnen van de RV Anthropocene, een Amerikaans onderzoeksschip dat van Groenland onderweg is naar Kiel. Een van de meevarende wetenschappers is vermist. Na een vruchteloze zoektocht door de redders van Helgoland en een helikopter van de kustwacht, komt de Bundespolizei See aan boord van het onderzoeksschip. Als de Anthropocene na een dag van ondervragingen haar weg vervolgt, blijft de dienstdoende rechercheur, Xander Rimbach, met vragen zitten. Alles wijst erop dat de klimaatonderzoekster, die al jaren te kampen had met depressies, overboord is gesprongen. Maar als Rimbachs collega Liewe Cupido een berichtje krijgt van de loods die de Anthropocene de Elbe op geloodst heeft, komt het onderzoek op gang.

'De loods staat weer garant voor een groot en waar genoegen.' - NRC ****

'Stop dit spannende boek in de vakantiekoffer.' - **** Dagblad van het Noorden

'De loods is een stoer, bonkig, actueel en bij vlagen geestig boek, waaruit de geur van kabeljauw opstijgt. [...] Op naar deel 5!' - Trouw

'De Noordzee is bij [De loods] niet alleen decor, maar speelt ook een eigen, dreigende rol. De psychologische druk en het diepe wantrouwen tussen de diverse diensten werken toe naar een steeds heftigere beklemming.' - VN Thrillergids

'Lees De loods van Mathijs Deen en je weet: met zijn Waddenthrillers is het nog lang niet gedaan. Deze aflevering van Mathijs Deens veelgelezen, veelbekroonde Waddenthrillers lijkt bijna een gothic spookverhaal.' - de Volkskrant

'De loods is een mooi, overtuigend en sterk vierde deel in de reeks rond Liewe Cupido.' - Het Parool

'De Waddenthrillers van Mathijs Deen kunnen zonder enig probleem naast hun Scandinavische zusjes staan. Zo ook De loods.' - De Morgen

'Perfect voor liefhebbers van intelligent opgebouwde thrillers met een rauw randje.' - BlijTijds Magazine

'Spannend, gelaagd en doordrenkt van zee, wind en wantrouwen.' - Avrobode

Biografie

Mathijs Deen is schrijver en radiomaker. Zijn verhalenbundel Brutus heeft honger werd genomineerd voor de AKO Literatuurprijs. In 2013 publiceerde hij de rijke geschiedenis De Wadden, waarvan ruim 40.000 exemplaren zijn verkocht. Hij publiceerde zowel non-fictie als romans, die zeer lovend werden ontvangen en in verschillende vertalingen werden uitgebracht. Zijn Waddenthrillers De Hollander, De duiker, De redder, De loods en De visser kregen een prachtige ontvangst. De duiker werd bekroond met De NBD Biblion Gouden Strop 2024, de prijs voor het beste Nederlandstalige spannende boek. Er zijn inmiddels meer dan 100.000 Waddenthrillers verkocht.

Details

EAN :9789021342917
Auteur : 
Uitgever :VBK Media
Publicatie datum :  08-05-2025
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :215 mm
Breedte :137 mm
Dikte :28 mm
Gewicht :392 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :320
Reeks :  De Hollander

Mathijs Deen

Schrijver Mathijs Deen was tot dit begin van dit decennium vooral bekend van non-fictie boeken, zoals Over oude wegen en zijn veelgeprezen De wadden. In die contreien spelen ook zijn Waddenthrillers die elkaar snel opvolgen.

Na De Hollander, De Duiker en De Redder, is vorig jaar De Loods verschenen en enkele weken geleden De Visser. Maar Deen schrijft sneller dan ik kan lezen. Ik loop nog wat achter, met als excuus dat ik van mezelf wel erg veel moet lezen, fictie en non-fictie. De Loods heb ik net uit. Verhaal in een notendop: Iona Grimstedt, een vrouwelijke wetenschapper wordt vermist. Waarschijnlijk overboord geslagen op het schip waarop ook haar man vaart. Zelfmoord is de eerste gedachte. Of speelt er toch iets anders? De Nederlands-Duitse rechercheur Liewe Cupido tracht dit mysterie te ontrafelen, evenals dat uit zijn eigen jeugd. Volgens mij wordt de serie met elk deel beter; niet voor niets meermaals genomineerd voor en tevens winnaar van De Gouden Strop. Realistische gebeurtenissen, mooie zinnen, pakkende dialogen. Bovenal prachtige sfeertekeningen van de Wadden en het leven op zee die me soms doen denken aan die van de Duitse auteur Siegfried Lenz, een van mijn vele favorieten. Ik ben benieuwd naar De Visser, de laatste in de serie, en hoe Deen zijn schrijverschap vervolgt. Waddenthrillers van Mathijs Deen: stuk voor stuk aanraders.



Door Joost Fleuren