Taal & didactiek. Spelling

Henk Huizenga-José Smeets


Nederlands | 02-06-2025 | 240 pagina's

9789001051051

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 43,95

 Beschikbaarheid
   Bestelbaar

   Retourtermijn binnen 30 dagen

   Gratis bezorging vanaf € 35,00




Tekst achterflap

  • Toegankelijk en actueel boek over spellingonderwijs op de basisschool;
  • behandelt systematisch alle aspecten van het spellingonderwijs m.b.v. voorbeelden uit diverse methoden;
  • voorzien van vele nuttige praktijkcasussen en (online) oefeningen.

Taal & Didactiek: Spelling behandelt systematisch alle aspecten van het spellingonderwijs op de basisschool en maakt vanuit de theorie een duidelijke koppeling naar de herkenbare, dagelijkse onderwijspraktijk. Het boek is gebaseerd op de nieuwste inzichten met betrekking tot spellingonderwijs. De vele voorbeelden en casussen maken het boek toegankelijk en praktisch inzetbaar.

Taal & Didactiek: Spelling besteedt uitgebreid aandacht aan het spellingproces, de instructie, de werkvormen, toetsing, het analyseren van spelfouten én hulp aan spellingzwakke kinderen. Ook komen de werkwoordspelling en het beoordelen van spellingmethodes aan de orde. Aan het eind van elk hoofdstuk vind je een samenvatting en opdrachten. Ook is er in elk hoofdstuk een praktijkcasus opgenomen.

In deze herziene, zevende editie wordt de relatie tussen spellen en lezen uitgelegd. Ook is aandacht voor de rol van meertaligheid en is het hoofdstuk over kleuters inhoudelijk aangepast. Daarnaast zijn er nieuwe bronvermeldingen toegevoegd.

Doelgroep

Taal & Didactiek: Spelling is speciaal geschreven voor de pabo en kan zowel in de propedeutische fase als de hoofdfase gebruikt worden.

Digitale leeromgeving

Met dit boek krijgen jij en je studenten toegang tot de uitgebreide online omgeving van studiemeister. Als docent krijg je de beschikking over een breed aanbod aan collegematerialen, zoals extra oefeningen, casussen en presentaties die eenvoudig op maat kunnen worden aangeboden. Je studenten verdiepen hun kennis en verbeteren hun vaardigheden met uitlegvideo's, samenvattingen, toetsvragen en begrippentrainers. Zo zijn je studenten goed voorbereid en kun jij tijdens de lessen de verdieping opzoeken!

Over de auteurs

Drs. Henk Huizenga houdt zich sinds 1979 bezig met het opleiden en begeleiden van onderwijsgevenden. Hij is als docent en curriculumontwikkelaar verbonden aan de pabo van Hogeschool Viaa in Zwolle. Huizenga was verantwoordelijk voor de leerlijn spelling van de taalmethode Taaltijd en maakte een aantal werkschriften over taalspel onder de titel Taalmeesters.

José Smeets-van Veldhoven (MSc Nederlandse taal- en letterkunde/psycholinguïstiek) is hogeschooldocent taalleesdidactiek aan Hogeschool IPABO Amsterdam/Alkmaar. Ze is instituutsopleider bij de Amsterdamse stichting voor primair onderwijs AMOS. Daarnaast is zij als adviseur taalleesdidactiek werkzaam voor het NRO en de Taalunie.

Details

EAN :9789001051051
Auteur: 
Uitgever :Noordhoff
Publicatie datum :  02-06-2025
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :240 mm
Breedte :171 mm
Dikte :13 mm
Gewicht :480 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :240